Saudi Medical Tourism 2015 Fuarı’nın Temsilciliğini Aldık

Geçtiğimiz günlerde ARI Fuarcılık olarak Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen tek uluslararası medikal turizm fuarı olan Saudi Medical Tourism’in resmi Türkiye satışı sözleşmesini, fuarın ana organizatörü Asas Exhibitions&Conferences ile imzaladık. 

18-20 Kasım 2015 tarihleri arasında, Burj Rafal Hotel Kempinksi’de 2. kez düzenlenecek olan Suudi Arabistan Medikal Turizm Fuarı’nda Türkiye için en iyi yerler şimdiden ayrılmış durumda.

Katılımcı Profili Hastane ve Uzman Tıp Merkezleri, Kaplıcalar ve Tedavi Merkezleri, Hastaneler için Ekipman ve Tüketim Ürünleri, Sağlık Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Uluslararası ve Yerel Havayolları, Tesis Yönetimi, Otel Zincirleri ve Uluslararası Sağlık Merkezleri, Cruiselar, Sağlık Yapı Teknolojisi, Medikal Teknolojiler, Macera Sporları ve Eco-Turizme katılan Turizm şirketleri, Tur Operatörleri, Seyahat Acenteleri, Yerel ve Uluslararası Turizm, Sağlık Danışmanlık Hizmetleri ve Sigorta olan fuara, Türkiye’den de çok sayıda firmanın katılımı bekleniyor.

Pazarın potansiyeline kısa bir bakış yaptığımızda; Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’ın yıllık yurt dışı tedavi harcamaları 12 milyar doları geçmektedir. Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, 2013 yılında yurt dışında tedavi olması için 4.723 Suudi hastayı transfer etmiştir. Suudi Arabistan, dünyada medikal turizm için en çok para harcayan üçüncü ülkedir. Medikal turizm geliri, dünyada yaklaşık 56 milyar dolar olmasının yanında, her yıl da %10 oranında da bir artış görülmektedir.

Fuar hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın