Ekin Technology ve Armas Elektronik de Gulf Traffic’i Seçti

Akıllı kent ve akıllı trafik alanında geliştirdiği güvenlik teknolojisi ile Türkiye’de ve dünyada adını duyuran Ekin Technology,
07 – 10 Aralık 2015 tarihleri arasında Dubai’de 9.su gerçekleşecek, bölgenin en büyük Trafik Teknoloji ve Ekipmanları Fuarı Gulf Traffic’e katılmak için, fuarın Türkiye resmi acentası ARI Fuarcılık ile sözleşme imzaladı.

Dubai International Convention and Exhibition’da düzenlenecek ve Türkiye için en iyi yerler şimdiden ayrılmış durumda.

200’ün üzerinde yerel ve uluslararası şirketin katıldığı ve 850’den fazla yaratıcı ürünün sergilendiği Ortadoğu, Afrika ve Güney Asya bölgesinin trafik teknoloji ve ekipmanları alanındaki en büyük fuarı olan Gulf Traffic, Dubai Ticaret Merkezi’nin Dubai International Convention & Exhibition Centre ev sahipliğinde gerçekleşti. Dünyanın farklı noktalarından sektörün önde gelen tedarikçilerini biraraya getiren fuara Dubai İç İşleri Bakanlığı’nın
standında ‘ekin International’ olarak katılan ekin Technology, ‘Safe Traffic’ ve ‘Patrol’ ürünleri ile dikkatleri üzerine çekti.

Gaziantep’ten Ankara’ya, Abu Dabi’den Bakü’ye, Türkiye ve yurtdışında birçok projenin yazılım, tasarım ve uygulamasını gerçekleştiren ekin Technology’nin Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, yaptığı açıklamada, üst düzey teknolojilerle geliştirdikleri akıllı trafik ve kent sistemleri ile dünya liginde önemli bir oyuncu haline geldiklerini belirtti. Ekin: “Akıllı şehirlerin olmazsa olmazı olarak nitelendirdiğimiz akıllı trafik sistemleri dünyadaki bir çok bölgenin dikkatini çekiyor. Bu nedenle dünya devlerinin buluştuğu Gulf Traffic’te yer almak bizler için gurur verici. Abu Dabi ile bölgede başladığımız güvenli trafik sistemlerini farklı coğrafyalara da taşıyarak büyümeye ve ekin Technology’yi gelişmiş teknolojinin adresi olarak dünya liginde güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Şehrin coğrafi koşulları ve kültürüne göre tasarlanabilen ekin safe Traffic ürünleri; kırmızı ışık ihlal tespiti, hız ihlali tespiti ve plaka tanıma sistemleri ile çalışıyor ve daha güvenli bir trafik akışı sağlanmasında yüzde 40 oranında iyileşme sağlayabiliyor. Tamamen ekin Technology tarafından geliştirilen ve bu yıl Dünya Teknoloji Ödülleri’nin finalistleri arasında yer alan ekin Patrol ise akıllı devriye sınıfında dünyanın ilk ve tek ürünü olma özelliği taşıyor. Araç
dururken de hareket halindeyken de plakaları ve hızı okuyabilen, durağan veya hareketli iki nokta arasında da takip yapabilen ekin Patrol, merkeze anlık bilgi iletebiliyor.

Ekin Technology Hakkında:
Kurulduğu 1998 yılından bugüne sürekli büyüyen ekin Technology; 2000 yılında ekin Tasarım ve ekin Üretim, 2002 yılında ise ekin Bilişim şirketlerinin açılmasıyla güçlü bir teknoloji firması haline gelmiştir. 2014 yılında ise, Türkiye’de en çok bilişim ihracatı yapan 500 firma içerisinde altıncı sırada yer almaktadır. Bireylerin güvenliğine ve memnuniyetine önem veren ekin Technology; faaliyet gösterdiği akıllı trafik çözümleri, tam entegre şehir ve ev güvenliği alanlarında, güvenli ve konforlu bir yaşam sunmaktadır. Özellikle suç-terör olayları, stratejik yerlerde oluşabilecek olağanüstü durumlar ve trafik kontrolü üzerine çalışmalar yapan ekin Technology, bireyleri tüm hesaplanabilir risklerden korumak için yenilikçi ve sürekli gelişen çözümler üretmektedir. Tam entegre şehir ve ev güvenliği alanlarında Safe City sistemleri ile çözümler sunan ekin Technology; video yönetim sistemi, video içerik analizi, yüz tanıma sistemi ve akıllı trafik sistemleri geliştirmektedir. Akıllı trafik sistemlerini Safe Traffic altında gelişmiş teknolojiler ile buluşturan ekin Technology; kırmızı ışık ihlal tespit sistemi, hız ihlal tespit sistemi, plaka tanıma sistemi, dinamik trafik yönetimi çözümlerini entegre bir yapıda sunmaktadır. Abu Dhabi, Ankara, Bakü, Dubai, Frankfurt, İstanbul, New York ve Ottawa’da merkez ve ofisleri bulunan ekin Technology kısa sürede hem yurt içinde, hem yurt dışında başarılı projeler gerçekleştirmiş ve hizmet sağladığı tüm bölgelerde müşterilerinin yerel çözüm ortağı olmuştur.

Yerlerin hızla satıldığı fuar hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın